Кошик
60 відгуків

Ми працюємо, але зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день. Важливо! В період військового стану ціни та наявність товарів не оновлюються, тому будь ласка телефонуйте для уточнення цін та наявності на потрібні товари, а краще відправляйте запити на вайбер за номерами телефонів 0961787996 та 0664937197. Дякуємо за розуміння та просимо вибачення за незручності! Для оперативного зв'язку телефонуйте будь ласка на номер мобільного оператора Київстар, який вказано в розділі "Контакти" на сайті.

АРБУД ТОРГОВАЯ КОМПАНИЯ
+380 (66) 439-71-97
+380 (96) 178-79-96

Композитна черепиця. Історія створення і розвитку продукту.

Композитна черепиця. Історія створення і розвитку продукту.

Композитна черепиця. Історія створення і розвитку продукту.

Будь-яка композитна черепиця всіх сучасних виробників як будівельний матеріал і комерційний продукт, безпосередньо пов'язана з історією компанії AHI Roofing (ЭйЭйчАй Руфінг), яка розробила першу композитну покрівлю зі сталі з базальтовою посипкою. У даній статті ми розповімо вам про історію виникнення і розвитку цього покрівельного матеріалу.


Фанера, залізобетон, склопластик – ці матеріали давно і міцно увійшли в наше життя, а ми навіть і не замислюємося, що все це – композити. Міцна меблі з фанери, залізобетонні стіни, легкі і швидкі човна на склопластикової основі — вплив прогресу відчувається всюди.


Використовуючи композитний матеріал, ми можемо отримати:
високу міцність;
високу жорсткість/гнучкість;
високу зносостійкість;
мала вага/об'єм;
високу хімічну захищеність;
інші потрібні властивості, яких не мають «мономатериалы».

З причини великої кількості переваг, композити отримали широке розповсюдження у величезній кількості сфер діяльності людини від медицини до авіакосмічної промисловості. Будівництво давно вже не обходиться без застосування КМ на всіх своїх стадіях від укладання фундаменту до монтажу водостічних систем. Відносно недавно для покриття покрівлі стала використовуватися композитна черепиця. Приділимо увагу цього цікавого продукту.

Під час Другої Світової війни ситуація з продовольством в країнах антигітлерівської коаліції була жалюгідна. Сільське господарство Європи було сконцентровано на виробництві продуктів харчування і не могло забезпечити достатній обсяг поставок рослинної сировини для виготовлення олійних фарб, які використовувалися для фарбування дахів та антикорозійного захисту металевої покрівлі. З цієї причини в Англії даху вперше стали покривати бітумною емульсією, надійно захищала від протікання, так і від корозії.

Після війни ця традиція не припинилася. Промисловий скачок, непрямою причиною якого стала війна, сприяв у тому числі і розвитку будівельних технологій і матеріалів. Коли в 1956 році в Новій Зеландії компанія Martile Roofing Ltd (Мартайл Руфінг Лтд) розробила металочерепицю з алюміній-марганцевого сплаву з покриттям з эмальлака високотемпературної сушки, права на використання технології профілювання металевих листів у неї купив молодий підприємець Лу Фішер (Lou Fisher). Незадовго до цього, в 1954 році, будучи у Великобританії, Фішер вивчив процес покриття покрівлі бітумом. Ця технологія здалася йому досить перспективною, та вже у 1957 році його компанія LJ Fisher & Company (ЭлДжей Фішер енд Компані) провела перші в світі сталеві композитні черепицю, металопрофіль – профільовані сталеві оцинковані листи, покриті бітумним лаком.

Щоб листи не злипалися один з одним, а також, щоб при роботі до них не прилипали руки і по даху можна було ходити без побоювання зіпсувати взуття, після обробки бітумом черепицю посипали товченим цеглою або товченими черепашками, на зміну яким незабаром прийшла базальтова крихта. Дрібні частинки рівним шаром покривали покрівлю і, крім усього іншого, перешкоджали нагрівання бітуму на сонці. Новинка мала прекрасні експлуатаційні характеристики і естетичний зовнішній вигляд, завдяки чому була прийнята покупцями на «ура».

Спочатку лист металочерепиці мав усього 4 хвилі, але в 1964 році в компанії Фішера була розроблена черепиця Харві (Harvey), що складається з 10 хвиль, завдяки чому збільшилася площа покриття покрівлі одним листом черепиці. У 1967 році була вирішена проблема підтікання води під листи в місцях їх накладання один на одного – фахівці компанії зробили особливий вигин нагорі і внизу кожного листа. Всі десятиліття в період з 1960 по 1970 роки було присвячено відпрацюванню процесів відбору, подрібнення, фарбування, нанесення і закріплення базальтової крихти на металі. В 1970 році була розроблена глазур, якою черепиця стала покриватися поверх базальтової крихти. У 1970-их роках почався експорт композитної черепиці в Європу, а в 1979 і 1981 роках було розпочато виробництво черепиці за ліцензії на заводах у Бельгії та Данії. У 1980 році вперше почала застосовуватися акрилове покриття, що замінило глазур. Після цього черепицю стали поставляти в Азію, а в 1985 році було розпочато виробництво черепиці за ліцензії на заводі в Малайзії. У 1989 році відкривається виробництво композитної покрівлі у місті Корона (Corona), штат Каліфорнія, США. Пізніше ця продукція буде продаватися під торговою маркою Decra (Дэкра).

Відкриваються експортні відділи компанії:
1981 рік – у Канаді;
1989 рік – в Австралії;
1991 рік – у Центральній Європі;
1993 рік – в країнах Перської затоки;
1994 рік – в Японії;
1998 рік – в Гонконзі;
1999 рік – у Туреччині;
2000 рік – у Словенії;
2001 рік – у Польщі;
2004 рік – у Франції.

У 1989 році LJ Fisher & Company (ЭлДжей Фішер енд Компані) поглинається компанією Alex Harvey Industries (Алекс Харві Індастріз), яка в цьому ж році отримує виробничі потужності в Європі. З цього моменту композитна черепиця, вироблена компанією, продається в Європі під торговою маркою Gerard (Джерард).

У 1995 року оцинкована сталь, використовувана для виробництва композитної черепиці, замінюється сталлю з покриттям із сплаву алюмінію з цинком Zincalume (Цинкалюм). Така зміна сприяє збільшенню терміну служби композитної покрівлі.

В 1998 році компанія Tasman Building Products (Тэсмэн Білдінг Продактс) поглинає Alex Harvey Industries (Алекс Харві Індастріз), і остання перейменовується в AHI Roofing (ЭйЭйчАй Руфінг). Через три роки обидві компанії купуються компанією Fletcher Building (Флетчер Білдінг), яка володіє ними донині. У 2005 році завод в Малайзії, який займався виробництвом композитної черепиці ліцензії, викуповується у власників, а в 2009 році запускається виробництво покрівлі Gerard (Джерард) на новому заводі в Угорщині.

Вся сучасна металочерепиця з композитним покриттям з невеликими змінами повторює саме продукцію компанії AHI Roofing (ЭйЭйчАй Руфінг). Головна її відмінність від Gerard (Джерард) – профіль аркушів. Деякі виробники композитної черепиці експериментують із застосуванням замість базальтової крихти кварцового піску, граніту або інших сипучих матеріалів неорганічного походження, змінюють захисне покриття сталі та зв'язуюча речовина, але принцип залишається незмінним, таким, яким його задумував Лу Фішер – сталева основа, сполучна речовина і сипка посипання.

Можливо, в майбутньому хтось придумає щось краще, ніж черепиця Gerard (Джерард) від AHI Roofing (ЭйЭйчАй Руфінг), але поки що композитна черепиця — це сучасний і інноваційний вид покрівлі серед всіх покрівельних матеріалів.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner